HAKİMİYYET KAYITSIZ ŞARTSIZ ALLAH´INDIR
  Hüküm Sadece O´nundur. O Rahman ve O Rahimdir. Ne zaman Tevhid, hak ve adalet Tebliğ edilmeye başlanmış ise karşısına şirk, batıl, zulüm dikilmıştir!
 
Arabic
English
Deutsch
Kürtce
Bosnak

ANA SAYFA

E-Mail

 
Kitaplar:

Hilafet ve Halife

Beyyine - 1 -

Beyyine - 2 -

Beyyine - 3 -

Beyyine - 4 -

Hakimiyyet -5 -

8 Kasım 2010 dan beri

10187
M.Kemal (Atat.)
  28561
 

H A B E R L E R

Camiye Şeriat Giremez!

Allah’u Teala’nın hükümlerinin sosyal, kültürel, ekonomik sahalardan bir bir sökülüp atıldığı camilere bel’am’ların atandığı, peşinde saf duranlara demokrasi sevgisi zerk edilmek sureti ile müşrikleştirildiği günümüzde artık açıktan açığa “camilere dahi Allah’u Teala’nın hükümleri giremez” denmeye başlandı. Dün, tüm yazılı ve görsel medyaya düşen haber artık bu milletin, kendisini Resulullah (sallallahu aleyhi vesellem)’ın ümmetinden görme cüretini gösteren bu milletin bir an önce gaflet uykusundan uyanmasının gerekliliğini bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Ama bu sistem öyle bir sistem ki kendisini Müslüman olarak tanımlayanları bizzat Şeriat düşmanı yapıyor da yine de bu düşmanlığı gösterenler içinde bulunduğu durumu farkedemiyor. Basiretler körelmiş  gözler perdelenmiş, kulaklar mühürlenmiş tıpkı Bakara Suresi 7. Ayet Mealinde olduğu gibi “Allah kalblerini ve kulaklarını mühürlemiş ve gözlerine bir perde inmiştir ve bunların hakkı azîm bir azaptır” akın akın azaba koşuyorlar da hala akledemiyorlar. Peki neydi bu haber ve bu haberin içeriği nasıl gelişmişti isterseniz kısaca buna bakalım da konumuz daha net anlaşıldın inşaallah.  Basında yer alan haberi aynen alıntılıyorum;

Kent merkezindeki Mehmet Buyruk Caddesi üzerinde bulunan Turgut Özal Cami’inde bugün cuma namazını vekil imam 25 yaşındaki Cumali Çakmak kıldırmaya başladı. İmam Çakmak, hutbe okumak için minbere çıktığında, Malatya Müftülüğü tarafından hazırlanıp verilen hutbeyi okumadı, bunun yerine kendi hazırladığı hutbeyi okumaya başladı. Hilafeti savunan imam Çakmak, iddiaya göre “85 yıldır yapılan zulüm bitecek” dedi. Hilafetin kaldırılmasıyla dinin başka mecralara çekildiğini, Kuran öğretilmediğini ileri süreren imam Çumali Çakmak, “Kuran öğretilmedi, Diyanet de öğretmedi. Başka şeyler öğretildi. Kuran kanundur, başka kanun kabul etmiyoruz” dedi.

Düşünebiliyor musunuz? Bir insan çıkıyor ve Müslümanlar’ın başsızlığı yüzünden yaşadığı musibetleri dile getiriyor ve İslam’a yapılmış en büyük düşmanlıkların başında gelen Hilafet’in ilga edilmiş olmasını eleştiriyor ardından cumhuriyetin ilanına atıfta bulunarak o seneden bu seneye kadar yaşananların bir zulüm olduğunu yüksek sesle dile getiriyor, hükmünün uygulanmaması ve bu şekilde Kur’an-ı Kerim’in geriye atılmış, duvarlarda süs diye asılır hale gelmiş olduğunu ve aslında insanlar arasında hükmedecek yegane kanun kitabı olduğunu dile getiriyor.

Peki sonra ne mi oluyor? Tabiki öncelikle cami cemaatindeki diğer azılı müşrikler tyarafından yuhalanıyor, üzerine yürüyerek dışarıya atıyorlar. yetmedi polis çağırıyorlar ve polis eşliğinde karakola giderken müftülük bu kişiyi görevinden de azlediyor.

İnsanın düşününce bile kanı donuyor ki, Mescid’i Dırar’ın ihlaslı müşrikleri “Allah’u Teala’nın emirleri kanundur” diyen birisini yaka paça dışarı atıyor. İşte bu, içinde yaşadığımız bu toplumda artık çalışmaların tamamen sona erdiği ve Allah (azze ve celle)’a imanın yerini tamamen küfrün ve şirkin ve tağuta imana bıraktığının en bariz örneklerinden bir tanesidir. Tabiki de bu sözlerimizden Muvahhid Müslümanlar müstesna ki Allah (azze ve celle) onlardan razı olsun, bunun çok uzun zamandır bilincinde ve bunun tebliğini yapmaktalar. Her ne olursa olsun, hangi dönem olursa olsun Fırka-i Naciyye mutlak suretle varlığını koruyacaktır, ta ki kıyamete kadar.

Devletin resmi ideolojisinin sevgisi ile dolu, tağut’a ibadeti Allah’u Teala’ya ibadetmiş gibi gösteren günümüzün küçük deccalleri Cuma hutbelerinin tek elden her ilin müftülüğünce camilere dağıtılması sureti ile okunmasını sağladığını biliyorsunuz. İşte Malatyadaki bu vekil imam bunun dışına çıkarak zaten onların gözünde bir suç! işlemiş olduğu gibi en büyük suçu ise sahte ilahların kanunlarının hükmünün geçerli olmadığı Rabbim Allah (azze ve celle) diyenlerin,  kanun koyucusunun, terbiye edicisinin, rızık vericisinin ancak Allah (azze ve celle) olduğunu söylemesi ile beraber münafıklıklar, fasıklıklar, müşriklikler ortaya saçıldı.

Ey kendisinin Müslüman olduğunu iddia eden! Her şey bir yana sadece bu olay bile tek başına nasıl bir ideolojinin peşinden gittiğinin, neye hizmet ettiğinin ve seni nasıl koştura koştura cehenneme sürdüğünün farkına var. Eğer sen Rabbim Allah (azze ve celle) diyorsan bilki O (azze ve celle), seni kulluğuna ancak ve ancak “tağut’u tüm müesseseleri ile birlikte reddettiğin” noktada kabul edecektir inşaallah. Tağut ve onu red konusunda yazılmış olan Tağuta Muhakeme Küfrü konusundan yararlanmanızı tavsiye ederim.

Bir tarafta Allah’u Teala’nın emir ve yasaklarının yer aldığı, hem dünya hem de ahiret işleri için tüm hükümleri getirdiği, ceza hukuku, miras hukuku vb. hukuklara dair kanunlarını insanlara bildirdiği Kur’an-ı Kerim, diğer bir tarafta beşerin sadece heva ve heves ürünü olan üstelik Allah’u Teala’nın kanunları ile taban tabana zıt kanunları. Her kim, kimin kanununa itaat ediyor, onu benimsiyor ve önemsiyorsa onun Rabbi de o kanunu ihdas edendir.Bu konuların ayrıntılarına vakıf olmak isteyenler yukarıdaki linkten ilgili konuya ulaşabileceği gibi Osmanlının son Şeyhülislamlarından olan Mustafa Sabri Efendi’nin bu kategorideki yazıları, genel hatları itibari ile anlatmaya çalıştığımız şeylerin teferruatlı olarak incelenmesine vesile olacaktır inşaallah.

 ____________________________________________

 İmam Cumali Çakmak:

‘‘Kur'an kanundur, başka kanun kabul etmiyoruz!‘‘

Malatya kent merkezindeki Mehmet Buyruk Caddesi üzerinde bulunan Turgut Özal Camisi'nde  cuma namazını vekil imam 25 yaşındaki Cumali Çakmak kıldırmaya başladı. İmam Çakmak, hutbe okumak için minbere çıktığında, Malatya Müftülüğü tarafından hazırlanıp verilen hutbeyi okumadı, bunun yerine kendi hazırladığı hutbeyi okumaya başladı. Okuduğu hutbede Hilafet‘i savunan İmam Çakmak, iddiaya göre "85 yıldır yapılan zulüm bitecek!" dedi.

Hilafet‘in kaldırılmasıyla dinin başka mecralara çekildiğini, Kur'an öğretilmediğini, Kur’an ilminin öğretilmesi yasaklandığı gerçeğini söyleyen imam Çumali Çakmak, "Kur'an öğretilmedi, Diyanet de öğretmedi. Başka şeyler öğretildi. Kur'an kanundur, başka kanun kabul etmiyoruz!" sözlerine ise başta omuzu rütbeli askerler ve namaz için gelip de İslam’ın hem din hem devlet olduğu gerçeğindne uzak ufak bir kalabalık tepki gösterdi.

 

ASKERİN BASKISIYLA İMAM HUTBEDEN İNDİRİLDİ!

Kentteki üst düzey bürokratların ve askerlerin de gittiği camide imamlık yapan Cumali Çakmak'ın İslam’ın bir müessesesi olan Hilafet’ten bahsetmesi üzerine askerlerin kışkırtmasıyla ve talimatıyla daha hutbeyi bitirmeden minberden indirildi.

POLİS GERGİNLİĞİ ENGELLEDİ

Namazdan sonra da tepkisi dinmeyen omuzu kalabalık askerlerin dışarıda da imama sataşmaları bitmeyince durum polise bildirildi. Gelen polis camiye girip imam Cumali Çakmak ile görüştü.

MÜFTÜLÜKTEN HIZLI MÜDAHALE

Malatya Müftü Vekili Cengiz Yağcı, caminin kadrolu imamının yurt dışında olması nedeniyle 26 Temmuz'dan itibaren Cumali Çakmak'ın vekil imam olarak göreve başlatıldığını söyledi. Cumali Çakmak'ın, müftülük tarafından hazırlanan hutbenin dışına çıkarak kafasına göre hutbe okuduğunun belirlendiğini söyleyen Yağcı ise yaşanan olayın nedenlerini şöyle sıraladı:

"Bazı camilerde din görevlisi sıkıntısı yaşandığı için müftülük tarafından vekil imam görevlendirildi. Vekil imam Cumali Çakmak'ın da ön elemelerden geçirildikten sonra göreve getirildi. Biz konuyu araştırdık ve vekil imam arkadaşın istifasını alarak hemen işleme koyduk ve Valiliğe gönderdik.

   
www.seriat.net. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz