..............

m 201

TR AR  DE

Müslüman insaflı, Müslüman yumuşak, Müslüman gariban boynu bükük!

Gelene merhaba gidene elveda, verene eli açıktır, vermeyene gönül bağlamaz.. Kelime itibariyle “Allah’a kendini adayan” bir adam! Dünyalığa zamanı olmayan.. Bağlanmayı hele hiç düşünmeyen!

Büyük düşünmek, büyük projeler, büyük adımlar.. Bu Dünyalık!. Müslümana yakışan bunların küçüğüyle yetinmektir..

Müslümanlar elini çekecek bırakacak, diğerleri dünyanın yönetimini üstlenecek.. Nefes alacak kadar yere müsaade ederlerse eğer, bunun şükran borcunu yeterince telafi edeceklerdir!

Müslümanlar susacak, dünyada konuşan onlar olacak.. Verilen müddet doğrultusunda, birkaç dakikalığına da olsa, ağızlarını açabileceklerdir!..

Müslümanlar nefes almadan çalışacak, diğerleri de bunun hesabını yönetecektir!. Eğer insaf ederlerse, hoş görürlerse, bir kırığını da bu tarafa verirlerse.. Daha ne isteyecekler ki, verilenin bahşişin hesabı da mı olur?!.

Diğerleri, Müslümanları son iki yüz senedir bu ’Ninnilerle’ uyutuyorlar ve uyuşturuyorlar!

Altı yüz sene boyunca ayakta duran ve atağa geçen Müslüman kimliğine, reva gördükleri hayat tarzı bundan ibaret!. Ancak kendini savunabilecek güce sahip olan.. Dinin Şeriat kurallarına karşı, özür beyan edecek kadar, kendini kaybeden bir kimlik..

Dünyanın idaresi karanlık ellerde.. Ekonomisi kurtların elinde.. Askeri güç ve çete vari kabadayılık, yine kendilerinde..

Müslümanlarla birlikte, bütün insanlığın, en bedbaht geçirdiği dönem: Karanlığa kaplanmış son iki yüz senelik bir tarih!

Kötülüğün miadı doldu, el değiştirmenin zamanı geldi!.. Diğerlerinin de ömür zamanı tükendi, bitti!.

Uyan artık ey Müslüman! Kendine gel! Gücü ve kuvveti ’eline alma’ zamanı geldi!..