..............

m 201

TR AR  DE

Ülkemizde Sistematik Bir Kirlilik Üretiliyor!..

Nereden Başlasak Temizliğe?

Evimizin önüne bir çöp mü birikmiş!. Ne yaparız? Elimize süpürgeyi alır ve temizleriz. İkinci gün biraz daha büyük çöp mü birikmiş!.. Üçüncü ve dördüncü gün takibinden.. Her defasında, sil baştan..

Bir kör döngünün içerisine girdiğimizi fark etmezsek eğer.. Çöpü oraya atan kadar, çöpü orada temizleyen de hayatlarının meşgalesini bulmuşlar demektir!. Ömürlerini bu şekilde, birbirini tamamlayarak, uyum içerisinde geçireceklerdir!..

Ne demişler bu durumda? Çöpü üreten memnun, toplayan gelince, ondan daha memnun!..

Eğer sorunun çözümü sadece ’çöpü temizlemekten’ görülürse, bu işbirliğinden daha temizi olmayacaktır!. Hatta bu icraatla övünülerek, görkemli ilanlar bile verebilirler: “Bizler bu Evin, bu Caddenin, bu Şehrin, bu Ülkenin ’Baş Çöpçüsüyüz!’ Bizim zamanımızda, bizim dönemimizde ve bizim olduğumuz yerde, buralarda bir kırık çöp bile göremeyeceksiniz!”.

Demiştik ya.. Çöpü atan memnun, çöpü toplayan ondan daha da memnun!..

Eğer kendinize, şahsiyetinize ve gayenize, biraz da olsa önem veriyorsanız!.. İşin aslına inmelisiniz ve meseleyi temelinden çözmeye çalışmalısınız.. Yani, o çöp oraya nasıl geliyor? O çöpün oluşmasına hangi sebepler etken oluyor? O çöpü oraya atanlar kimlerdir? Meselenin bu yönünden yaklaşırsanız.. İşin başlangıcında, biraz fazla meşgale olacaktır.. Biraz da ağzınızın tadı tuzu kaçacaktır..

Yani bu yöntem, hemen çöpü alıp temizlemeniz kadar kolay olmayacaktır!.. Fiili araştıracaksınız, faili araştıracaksınız ve onu yakaladıktan sonra da, yeri gelecek kulağını çekeceksiniz!. Elinizdeki süpürge ile onu evinizin önünden, caddenizden ve şehrinizden kovalayarak atacaksınız!.. İşi temelinden çözmenin yegâne yolu bu dur!. Sonucu ise kalıcı ve temiz olacaktır.. Evinizin önü temiz olacaktır, caddeniz temiz olacaktır, şehriniz temiz ve ülkeniz temelden temizlenmiş olacaktır..

Anadolu’yu kirleten, o kirli zihniyet!..

Meseleye bu yönden başlayayım dedim.. Çünkü çoğu zaman sonundan başlıyoruz ve baştaki hedefimizi unutuyoruz!.

 

Şehitler Diyarı Anadolu’da, doksan senedir bu ülkeyi yiyip bitiren, kir üzerine kir üreten bir zihniyetin varlığı malum!.. Hedefi, gayesi ve meşguliyeti sadece ’kir üzerine kir’ üretmektir!.. Yeri de geliyor, kargaşa çıkararak, milleti birbirine düşürürler ve kirli ömürlerini bu şekilde bile uzatırlar!.. Kuruluşları yıkımla başlayarak, karanlık güçlerin artıkları olarak, bu milletin başının kirli belası durumundalar!.. Onlar bu karanlık gaye üzerine çalışmalarını sürdürürken..

Bizlerden bazıları: “Aman dokunmayalım onlara, aman düzenlerine gölge düşürmeyelim, rahatlarını bozmayalım.. Çöplerini toplamaya razıyız, göz yumarız ve kirlerini memnuniyetle temizleriz.. Yeter ki o kirlilerin ve bizlerin rahatı bozulmasın!..” demekteler.

Bizlerde olanlara bakıyoruz, kirlilerle ve çöpleriyle meşguliyetten, zamanla onlara empati duymaya başlamışlar!.. Katilini ve işkencesini seven, ondan memnun kalan, zavallı mağdurlara dönüşmüşler!..

 

Bizim işimiz tabi ki bu durumda iki kat artıyor!.. Bizlerde olanlara mücadele aşkını hatırlatarak, onları kirlilerin çöpçülüğüyle meşguliyetten kurtararak, onlara izzetli bir yaşamın yollarını ve yordamını göstermek gerekiyor..

Kirli olan ve kir üretenlere gelince...

Onların kurdukları kirli düzeni, zehirli zihniyetleriyle ve ürettikleri çöplerle birlikte.. Onları hayatımızdan, ülkemizden ve topraklarımızdan, temelden ve kökten söküp atarak..

Akabinde temiz bir ortamın, temiz toplumun ve temiz bir İslam Devleti’nin, sağlam temelini atmaktır!..

O günler, düşündüğünüzden daha yakındır! İnanın, bu mutlaka yaşanacaktır!